Vanal ajal talletasid inimesed oma mälestusi enamasti ainult mõtetesse. Neid mälestusi räägiti tulevastele põlvedele edasi kui oli keegi neid lugusid kuulamas. Heal juhul sai sinna juurde ka tolle aja pilti kõnealustest isikutest juurde näidata, sest pildi tegemine oli tol ajal luksus ja ainult inimestest pilte siis tehtigi. Nüüd on teised ajad. Meil on digifotod ja meil on võimalus oma mõtted praegu kirja panna ning aastate pärast on nendest saanud mälestused.
See postitus on minu tulevastele lastelastele. Siis saavad nad lugeda kuidas nende vanaema jaoks kroon läks ja euro tuli.
Esimese ostu peale euro tulekut tegin 2. jaanuaril kroonide eest Lõunakeskuse Maksimarketis, kust ma ostsin kolm võiroosi, 0,5 l Kellukese limonaadi, paki keefiri koerale ja tuunikala konservi. Et mul oli soov maksta järelejäänud kroonide eest, ütles müüja mulle arve summaks 49,60 krooni. Andsin 100 krooni ja 60 senti, et siis hea 51 krooni tagasi anda. Kui müüja müntidega kolistama hakkas, meenus, et mis täpselt ma siin ikka tagasi saan.. Tagasi sain 3 eurot ja 26 eurosenti. Need olid esimesed Eesti euromündid, mida ma käes hoidsin. Ilusad läikivad ja tagaküljel Eesti kaardi kujutis.
Müüja andis 1 euro rohkem tagasi kui oleks pidanud. Selle euro sõin ära :)
Esmaspäeva lõuna ajal püüdsin viimastest kroonidest lahti saada - arve oli 47 krooni (3 eurot), aga mul oli ainult 44,40. Häda neist lahtisaamisega. Siis tegin oma esimese kaardimakse eurodes.
Esimene sularahas ost eurode eest oli siis kui käisime teisipäeva õhtul Kairiga Lõunakeskuse Du Nordis pannkooki söömas. Pannkook maksis 2,05 ja piim 0,77 eurot, kokku arve 2,82 eurot.
Viimased kroonid kulutasin eile laevalgustitele (295,1 krooni) ja lõunale (friikartulid, salati ja kastmega) Siiriuse kiirtoidu kohas (23 krooni).
Nüüd on kogu meie pere peale 5 kroonine paberraha ja 4,80 krooni sente ja münte, mis ootab
Eesti Toidupanka viimist.