Iga kord kui ma juhtun olema keskkonnas, mis erineb minu tavapärasest, siis püüan ma seda keskkonda mõista. Türgi on minu jaoks aga väga vastakaid tundeid tekitav ja ma ei mõista neid inimesi siin. Temas puudub harmoonia. Vähemalt minu jaoks.
Ma ei kujutaks Tallinnas ette olukorda, kus Mustamäele plaanitaks ehitada 30 korruseline ehitis, et sinna ära mahutada kõik 2000 ministeeriumi töötajat. Alles peale vundamendi valamist saab kõrval asuv lennuvägi plaanidest teada, mille tulemusel on nad selle ehitise vastu. Põhjuseks tuuakse asjaolu, et 30 korruseline maja on küllaltki kõrge ehitis lendu harjutavatele lennuväelastele, nad ei oska veel nii hästi lennata, mille tulemusel nad võivad sellesse majja kogemata sisse lennata. Selle asemel võeti maja plaanist 15 korrust maha ning majja mahub ainult 1000 töötajat. Püüdsin kärbitud maja pildile saada:
Et raha ei saa kulutamata jätta, siis tundub, et ülejäänud raha püüti ministeeriumit ümbritsevasse haljastusse ära kulutada. Ei kujutaks meie ministeeriumi ümber küll purskkaeve, sillakesi, ilupõõsaid ja kiviktaimlaid ette:
Kujutage ette, et teie võõrustajad viivad teid ühte parimasse traditsioonilisse Türgi restorani. Või noh vähemalt kirjeldavad seda kui üht parimat, sest see pakub just Kagu-Türgile omaseid sööke, millele viitab ka restorani nimi Gaziantep. Ise kinnitavad mitmel korral, et see on selle piirkonna restoran kus nemad pärit on.
Ekstra meie jaoks oli kohale kutsutud muusik, kes mängis ka ainult sellele regioonile omaseid viise. Teine võõrustaja räägib, et tema on sellest piirkonnast pärit, millest see konkreetne laul räägib. Kui aga küsid kust nad pärit on, siis vaatavad otsa ja vastavad Ankarast.Mis aga oli selle õhtusöögi vastuoluline osa oli see, et meie igat liigutust jälgiti, et me jumala eest ei sööks kahvli ja noaga kui selles kohas tuleb käega süüa. Traditsioonilise söögi kõrvale, traditsioonide järgi süües oli traditsioonilises restoranis joogivalik: Fanta, Coca-Cola ja Sprite.
Samas on ka kohti, kus tundub kõik omavahel harmoonias olevat: