Tenerife on üks väga eriline saar Atlandi ookeanis ~330 km kaugusel Aafrika rannikust. Halduslikult on ta osa Hispaaniast, kuid kuulub hoopis Aafrika kontinendi alla - seega proovigu keegi väita, et Hispaania asub Euroopas :) Eriliseks teeb selle saare fakt, et ta on vulkaanilise tekkega nagu ka teised 6 saart Kanaari saarestikus. Vulkaanilise päritolu tõttu on sel saarel väga eriline loodus, vaheldus maastik ja ilmastik. Tenerife on veel eriti eriline seetõttu, et sellel asub vulkaan Teide:
Teide kõrgus merepinnast on 3718 m ja Atlandi ookeani põhjast ~7500 m. Teide on Hispaania kõige kõrgem mägi ja samuti ka Atlandi ookeanis asuv kõige kõrgem tipp. Teidet peetakse üsna ohtlikuks vulkaaniks, kuna ta asub 2000 ruutkilomeetrisel saarel, millel elab ligikaudu 800 000 elanikku. Viimased korrad on Teide aktiivne olnud ligikaudu iga 100 aasta tagant ning viimati oli ta aktiivne 1909. aastal. Seega kes teab, millal Teide jälle unest üles ärkab...
Põhjus miks Tenerifest oma blogis juttu teen peitubki asjaolus, et mul oli tore võimalus koos elukaaslase ja meie sõpradega 4-kesi selle kauni saare võlusid nautida. Toon alljärgnevalt ka mõned pildid kirjeldamaks selle saare võlusid.
Võte saare lääneosas mägede vahel asuvas Masca külas, kuhu veel 60ndail aastail pääses mööda mägiteid ainult eesliga:
Tagananas:
Homeros viitab "Odüsseias" maailma lõpus asuvatele Elüüsiumi väljadele. See on müütiline õndsate maa, kuhu kogunevad surnud kangelaste ja vooruslike inimeste hinged. Homerose teoses viidatakse sellele, et siinne elu on kergem kui kusagil mujal, sest siin pole vihma, rahet ega lund. On vaid mahedad ookeanituuled, mis annavad kõigile hingedele värske alguse. Arvatakse, et just Kanaari saared ongi Elüüsiumi väljad - mul jääb üle Homerosega nõustuda.
No comments:
Post a Comment