Mul on vedanud, sest mu töö on andnud mulle jätkuvalt võimalusi reisida. Üle-eelmisel nädalal viibisime heade kolleegidega kultuurilinnas Viinis. Lisaks austerlaste tööalasele kogemusele andis nende külalislahkus meile ka võimaluse osa saada veinikultuurist ja maitsta traditsioonilisi Austria toite nagu wienerschnitzel ja strudel.
Stažeerimise kõrval leidsime aega külastada Schönbrunni lossi ümbruses asuvaid aedu. Peale monarhia lõppu avati loss avalikkusele ning alates 1960ndatest aastatest on loss ja selle ümbrus Viini peamine turismiatraktsioon. 1996. aastal kanti Schönbrunni loss UNESCO maailma kultuuripärandi nimistusse.
Lossipargis tiigi ääres õnnestus lühikese objektiiviga pildistada lähedalt pardipoegi ja nende vanemaid, kes olid hämmastavalt julged. See paneb mõtlema sellele kuidas neil on õnnestunud inimestega harjuda - on siis sealsed inimesed niipalju teistsugused kui meil...
Austria kolleeg oli nii lahke ja viis meid vaatama kuulsa vastuolulise Austria kunstniku, arhitekti ja skulptori Friedensreich Hundertwasser´i kätetöid. Kõige kuulsam tema arhitektuurilistest töödest on tema esimene arhitektuuriline töö Hundertwasserhaus, mille disainimise eest ta tasu ei küsinud põhjendades seda, et see oli seda väärt et "vältida midagi koledat selle asemel seisma". Hundertwasser´i kell näitas hoolimata tema asukohast alati Uus-Meremaa aega, kuna ta pidas seda ametlikult oma koduks, kuhu ta ka maeti 2000. aastal peale oma surma parvlaeva Queen Elizabeth II pardal.
No comments:
Post a Comment