Ühel laupäevasel hommikul juhtusin käima "second hand" kaupluses. Oli aeg kui ehete kauplustes sai ehteid vaadatud pilguga nagu käiks käsitöökaupluses ehete valmistamise riiuli ees - oo, siit saab häid pärleid, seda oleks vaja tuunida, selle teeks ümber, jeerum plastmassist, kes neid küll ostab ... ja nii edasi. Nüüd nii kui kaltsukasse satun, vaatan kilavate silmadega ringi nagu kangakaupluses, et kuhu käärid sisse lüüa saaks. Nii kui nägin seda jumalikku pistaatsiarohelist pluusi, tuli pähe idee teha trukkidega vardahoidja:
Ega siis midagi, lõin käärid hõlmadesse sisse ja harutasin varruka hõlma küljest lahti, et võimalikult maksimaalselt kangast kätte saada.
Järgmisena lõikasin seljatüki küljeõmbluste küljest lahti, sest neid küljeõmbluse kaari ma nagunii ei saaks kasutada. Küll aga harutasin varrukad täiesti küljest. Järele jäidki veel varrukad ja krae.
Ühel varrukal oli peen tikand meenutamaks selle pluusi hiigelaegu. Sildil oli kirjas tootmiskuupäev 2000. aastast.
Et eelmisel päeval veeres päev juba hilja õhtusse ja mu mõte ei välgatanud enam nii hästi, et välja mõelda, mis tükid kuidas lõigata ja ühendada, siis jätsin selle sinnapaika. Järgmisel päeval värske peaga lõin kohe käärid varrukale, kus oli tikand, et see ühendada kahe hõlma küljeõmbluste poolse servaga. Sellest sai vardahoidja välimine pool.
Seljatükist sai koos liimiriidega vardahoidja sisu, mille külge kinnitasin varrukatest salataskud. Salatasku näeb välja nagu seal ei olekski igale vardapaarile oma pesa, aga tegelikult on.
Kinnitasin sisemise poole tikandõmblusega välimise poole külge, kus siis kahele poole jäi trukirida ja väljapoole tikand.
Selline see minu pikkade varraste kodu saigi. Materjali kulus: 1 pluus hinnaga 5 krooni. Ajakulu: üks korralik tööpäev.